W poniedziałek 4 września 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Piasecznie odbyło się podsumowanie zmagań sportowych w ramach XIX edycji Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody organizowane są przez Szkolny Związek Sportowy Powiatu Piaseczyńskiego.

Reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu piaseczyńskiego przez cały rok szkolny 2016/2017 rywalizowały na poziomie gminnym i powiatowym. Zwycięzcy mistrzostw powiatu walczyli o medale w zawodach międzypowiatowych i wojewódzkich. W zmaganiach sportowych brały udział dzieci i młodzież z 39 szkół podstawowych, 31 gimnazjów i 9 szkół ponadgimnazjalnych. W rywalizacji na poziomie powiatu klasyfikację punktową w kategorii szkół podstawowych wygrała Szkoła Podstawowa Nr 1 z Konstancina-Jeziorny – 161 pkt. Drugą lokatę wywalczyła szkoła z Mysiadła – 158 pkt, a trzecią – Szkoła Podstawowa w Górze Kalwarii – 148 pkt. Jakże niewiele brakowało do I miejsca! Natomiast nasze gimnazjum uplasowało się na 11 miejscu wśród 31 szkół.

Zwycięzcy otrzymali puchary z rąk Starosty Piaseczyńskiego Wojciecha Ołdakowskiego, Wicestarosty Piaseczyńskiego Arkadiusza Strzyżewskiego i członka Zarządu Powiatu Katarzyny Paprockiej.

Największym sukcesem ucznia  naszej szkoły, Stanisława Bachniaka było wywalczenie IV miejsca w skoku wzwyż w finałach wojewódzkich XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

A oto uczniowie  Szkoły Podstawowej z Mysiadła którzy najbardziej przyczynili się do wywalczenia II miejsca w klasyfikacji końcowej wszystkich szkół podstawowych Powiatu Piaseczyńskiego: