13 grudnia 2017r odbyły się Mistrzostwa Powiatu w unihokeju chłopców z gimnazjum.  Po eliminacjach gminnych do rywalizacji przystąpiło sześć szkół z całego powiatu piaseczyńskiego i były to szkoły z: Mysiadła, Gołkowa, Piaseczna, Brześca, Konstancina i Pionek.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy A i B. Zwycięzcy grup walczyli w finale, a drużyny z drugich lokat o trzecie miejsce. Nasza szkoła trafiła do grupy A wraz z Gołkowem i Pionkami.

W pierwszym meczu drużyna  z Mysiadła bezbramkowo zremisowała z drużyną z Gołkowa, choć byliśmy wyraźnie lepsi, a następnie wygrała 4:0 ze szkołą z Pionek. O kolejności w grupie decydował ostatni mecz, w którym gospodarze – uczniowie ze szkoły z Gołkowa – wygrali 6:0 ze szkołą z Pionek. Ten mecz był dla nas bardzo dramatyczny, bo jeszcze 30 sekund do końca było 4:0 dla Gołkowa i mieliśmy cień szansy na awans do finału, ale niestety uczniowie z Pionek dali sobie wbić dwie bramki, w wyniku czego uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce w grupie i mogli zagrać jedynie w meczu o trzecie miejsce ze szkołą z Konstancina.

W tym meczu wygraliśmy 1:0. Zajęliśmy trzecie miejsce z tym samym bilansem zwycięstw i remisów bez straty gola jak zwycięscy uczniowie ze szkoły z Gołkowa, z którymi zremisowaliśmy 0:0 w naszej grupie. Niedosyt pozostał, bo mieliśmy naprawdę mocną drużynę, której celem było zdobycie mistrzostwa.

Poniżej uczniowie, którzy brali udział w zawodach:

1. Filip Pańczak
  2. Michał Vu Van