Zaproszenie na spotkanie z Panem Adamem Bojakowskim

Temat:” Dzieci w sieci- Internet/cyberprzemoc”-prelekcja

Czwartek-15.03.2018 r- godz. 17.30 (czas trwania ok 1h)

Ciężko wyobrazić sobie życie we współczesnym świecie bez Internetu. Przez wielu ludzi został on wręcz okrzyknięty najważniejszym wynalazkiem w historii ludzkości i czynnikiem, który w największym stopniu przyczynił się do przyspieszenia rozwoju naszego gatunku. Niestety jako medium, które w tak krótkim czasie tak silnie zmieniło nasze życie, wniosło do niego również wiele nieznanych wcześniej zagrożeń. Podczas szkolenia poruszane są takie zagadnienia, jak anonimowość w sieci, cyberprzemoc czy grooming. Przedstawione zostają również charakterystyki typowych obszarów, w których te i inne zagrożenia występują. Jest więc mowa o komunikatorach internetowych, czatach, portalach społecznościowych i randkowych, a także stronach z treściami pornograficznymi. Szczególna uwaga zostaje też poświęcona uzależnieniu od Internetu i gier komputerowych. Rodzice są informowani o konieczności uczulania swoich dzieci na zwracanie przez nie uwagi na informacje, które zamieszczają w sieci, a które mogą być wykorzystane przez inne osoby w złych celach. Nieodłącznym elementem zajęć jest prezentacja sposobów chronienia dzieci przed potencjalnymi zagrożeniami Internetu oraz rodzajów interwencji w wypadku rozpoznania już istniejących problemów

Adam Bojakowski:

Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja Psychologia Kliniczna Dziecka) oraz Akademii Trenerów Marschall Polska. Moderator, trener, facylitator, badacz, konsultant. Od dwudziestu lat zajmuje się pracą z grupami. Najpierw w badaniach rynku, następnie w badaniach społecznych, głównie w obszarze rynku pracy i szeroko rozumianej edukacji. Równolegle zdobywał doświadczenie w obszarze pomocy psychologicznej pracując jako instruktor terapii zajęciowej oraz psycholog-terapeuta w szpitalach psychiatrycznych na oddziałach dla dzieci i młodzieży.

Adam posiada wieloletnie doświadczenie w pracy warsztatowej zarówno z młodzieżą jak i rodzicami/ dorosłymi. Specjalizuje się w obszarach: komunikacji i budowania relacji, systemu edukacji, rynku pracy oraz problemów osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W pracy – niezależnie czy badawczej czy trenerskiej – przyświeca mu nieustająca ciekawość i chęć zrozumienia drugiego człowieka, jego sposobu myślenia, postrzegania i rozumienia rzeczywistości. Dzięki temu nawet szkoląc stara się bazować na potencjałach uczestników, tak by nowa wiedza i umiejętności były powiązywane z już posiadanymi i wykorzystywanymi.