Pasjonat historii w klasie 2a gimnazjum

Uczeń klasy II a gimnazjum, Krzysztof Skład, odniósł w tym roku znaczne sukcesy w konkursach historycznych.

W konkursie przedmiotowym organizowanym przez MSCDN w etapie szkolnym uzyskał 90% punktów i przeszedł, jako jedyny ze naszej szkoły, do etapu rejonowego. Ten etap również zakończył się dużym sukcesem – uzyskał 96,67% punktów. Był to zarazem najwyższy wynik w rejonie. Krzysztof przystąpił do finału konkursu w lutym. Jego wynik wyniósł 90% i tym samym został laureatem konkursu kuratoryjnego z historii.

W tym samym czasie Krzysztof brał również udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej. Pierwszy ustny etap uczeń przeszedł, uzyskując maksymalną liczbę punktów. W kolejnym etapie olimpiady Krzysztof napisał pracę, w której scharakteryzował kształtowanie się demokracji szlacheckiej. Praca ta pozwoliła mu awansować do etapu pisemnego, w którym uzyskał drugi, najwyższy wynik w regionie. Kolejną częścią eliminacji była odpowiedź ustna. Krzysztof spełnił oczekiwania komisji i został zakwalifikowany do udziału w finale olimpiady, składającego się z etapu ustnego i pisemnego. Uczniowi przypadł piąty, najwyższy wynik w kraju, dzięki czemu został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej 2018.

Serdecznie gratulujemy zarówno Krzysztofowi, jak i Panu Pawłowi Śliwińskiemu, który wspierał swojego zdolnego ucznia na każdym z etapów konkursów.