Na terenie szkoły działa Komisja Powypadkowa w składzie: p. Małgorzata Mazur – nauczyciel w-f, p. Julita Hacia – nauczyciel terapii pedagogicznej ( SP Kwiatowa), Justyna Pająk Bińczak- nauczyciel logopeda, Ewa Jędrzejczyk- nauczyciel edukacji  wczesnoszkolnej (SP  Zgorzała).

Komisja powypadkowa zajmuje się przekazywaniem rodzicom informacji o procedurach związanych ze zgłaszaniem wypadku, któremu uległ uczeń w szkole lub poza szkołą, a następnie wysyła całą dostarczoną przez rodziców dokumentację do ubezpieczyciela.

Komisja powypadkowa sporządza protokoły powypadkowe, jeśli dany uczeń był pod opieką nauczycieli lub pracowników szkoły. W sytuacji, gdy uczeń doznał urazu w czasie zajęć dodatkowych organizowanych przez firmy zewnętrzne, szkoła nie sporządza protokołu powypadkowego. Z prośbą o sporządzenie takiego protokołu rodzice mogą zgłosić się do właścicieli firm organizujących zajęcia.

Wysokość wypłacanej sumy z odszkodowania jest ustalana przez likwidatora szkody w firmie ubezpieczającej na podstawie doznanego uszczerbku na zdrowiu, określonego procentowo w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Komisja nie ma wpływu na wysokość odszkodowania.

Zespół powypadkowy

Małgorzata Mazur