Mysiadło dn.05.04.2019 r.

Dotyczy przewidywanej od 8 kwietnia br. (poniedziałek) bezterminowej ewentualnej akcji strajkowej pracowników oświaty na terenie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Mysiadle.

1. Akcja strajkowa na charakter ogólnopolski. Decyzję o rozpoczęciu strajku podejmą naczelne władze Związku Nauczycielstwa Polskiego po ewentualnym fiasku rozmów z Rządem RP, które mogą być prowadzone do ostatniej chwili. Dlatego należy śledzić rozwój sytuacji podawany w mediach.

2. Formuła strajku przewiduje informowanie pracodawcy o przystąpieniu do strajku przez pracownika w każdym dniu akcji protestacyjnej. Stąd wynika brak wiedzy na dzień dzisiejszy dyrekcji szkoły na temat skali protestu. Liczba strajkujących może zmieniać się w każdym dniu strajku. Możemy przewidywać, że będzie ona duża, gdyż w przeprowadzonym referendum za strajkiem opowiedziało się ponad 78 % pracowników biorących w nim udział.

Organizacja pracy placówki na czas ewentualnej akcji strajkowej:

1. Strajk obejmie wszystkie budynki szkoły

• Filię w Zgorzale przy  ul. Cyraneczki 8
  • Oddziały 0-III przy ul. Ogrodowej 13 w Mysiadle
  • Szkołę Podstawową przy ul. Kwiatowej 28 w Mysiadle

2. W czasie strajku nie odbędą się żadne planowe zajęcia dydaktyczne.

• Szkoła będzie prowadziła zajęcia opiekuńcze, ale w bardzo ograniczonym zakresie w godz.  7-18 . Stąd apel do rodziców o bardzo rozważne i przemyślane posyłanie dzieci do szkoły.
  • Autobusy szkolne będą kursować.
  • Jeżeli nie będzie możliwości zapewnienia opieki dzieciom w Filii w Zgorzale i w budynku przy ul. Ogrodowej, uczniowie będą przebywali w  budynku głównym szkoły przy ul. Kwiatowej 28. Informacja ta będzie podana na stronie internetowej szkoły oraz wywieszona na drzwiach wejściowych do budynków szkolnych.
  • Zwracamy się z prośbą o odwołanie obiadów, jeżeli wiedzą Państwo, że dzieci nie będzie w szkole dnia 8 kwietnia oraz w ewentualne kolejne dni strajku. Przypominamy dedykowane do tego celu telefony:

Zgorzała: tel . 22 427 37 95 (w godz. 7.30-9.00)

ul. Ogrodowa: tel. 22 4273793 (w godz. 7.30-9.00)

ul. Kwiatowa: tel. 885-559-988 (w godz. 7.30-9.00)

• Jeżeli okaże się, że do strajku przystąpi 100% nauczycieli, wówczas uniemożliwi to realizację zajęć opiekuńczych w szkole. Dlatego informujemy, że w okresie trwania akcji strajkowej Gminna Biblioteka Publiczna, Gminny Ośrodek Kultury i Centrum Sportu będą starały się choćby częściowo zapewnić Państwa dzieciom opiekę w formie zajęć świetlicowych i sportowych. Szczegółowy program zajęć znajdziecie Państwo na stronach internetowych tych placówek: http://www.gok-lesznowola.pl/, http://www.sportlesznowola.pl/.

3)   Na czas akcji strajkowej ograniczeniu ulegnie możliwość wejść na teren budynków; wszystkie osoby niebędące pracownikami będą legitymowane.

4) W trakcie akcji strajkowej szkoła przewiduje zorganizowanie egzaminów:

• po trzeciej klasie gimnazjum w dniach 10-12 kwietnia,
  • po ósmej klasie szkoły podstawowej w dniach 15-17 kwietnia

Uwaga!

Przypominamy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego dni 10, 11, 12 kwietnia br. są wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Natomiast w dniach tych jest przewidziana realizacja zajęć dydaktycznych dla uczniów klas 0-3 SP na ul. Ogrodowej w Mysiadle i Filii w Zgorzale.

W przypadku kontynuowania strajku przez czas egzaminów gimnazjalnych szkoła będzie realizowała zajęcia opiekuńcze, ale w dalszym ciągu w ograniczonym zakresie, gdyż przeprowadzenie egzaminów jest dla nas priorytetem.

Gdyby doszło do osiągnięcia porozumienia między Rządem RP a Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, zajęcia w dniach 8-9 kwietnia odbędą się planowo, podobnie egzaminy od 10 kwietnia.

Ze względu na dynamikę sytuacji prosimy Państwa o monitorowania komunikatów na stronie internetowej szkoły.

Monika Rutkowska