Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Już po raz 28, w wielu państwach całego świata, odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. W naszym kraju brało w nim udział ponad 376 tysięcy uczniów od klasy 2 szkoły podstawowej do klasy maturalnej. Konkurs jest przeprowadzany w sześciu kategoriach wiekowych.

Tytuł laureata otrzymuje uczeń, który uzyska maksymalną liczbę punktów w swojej kategorii.  W tym roku w Polsce było 195 takich osób, a wśród nich uczeń naszej szkoły:

 Stanisław Skład z klasy 8c (kategoria KADET).

To niezwykły wynik! Gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu w następnych latach!

Kolejnym osiągnięciem jest bardzo dobry wynik dwóch uczniów naszej szkoły: Dominika Danilewicza z klasy 4f (kategoria MALUCH) oraz Michała Kaszni z klasy 7b (kategoria KADET).

Uczniowie, którzy zostali wyróżnieni w konkursie to: Wiktor Grabowski  z klasy 4a (kategoria MALUCH), Kacper Grabowski z klasy 5c (kategoria BENIAMIN), Tymon Nowak  z klasy 6a (kategoria BENIAMIN), Eryk Laszkowski z klasy 6c (kategoria BENIAMIN), Tymon Zadara z klasy 7a (kategoria KADET), Wiktor Kotala z klasy 8a (kategoria KADET), Katarzyna Giżewska z klasy 8c (kategoria KADET), Andrzej Surgał z klasy 8c (kategoria KADET), Jakub Podębski z klasy 8d (kategoria KADET), Krzysztof Skład z klasy 3a gim (kategoria JUNIOR).

Matematyczny konkurs kuratoryjny

„MAZOWIECKIE TALENTY” to ogólna nazwa konkursów przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie. W tegorocznym konkursie matematycznym
dla uczniów szkół podstawowych brało udział 11 116 osób z całego województwa. Do finału zakwalifikowano 184 osoby. Sześćdziesięciorgu uczniom przyznano tytuł laureata, a stu dwudziestu czterem tytuł finalisty. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Giżewska z klasy 8c, Wiktor Kotala z klasy 8a oraz Andrzej Surgał z klasy 8c.

Gratulujemy sukcesu! – to nie takie oczywiste, że jest się w gronie 184 najlepszych matematyków województwa mazowieckiego. Tylko Wy wiecie ile pracy kosztuje uzyskanie wyniku tej rangi. Z takimi  osiągnięciami możecie śmiało iść dalej  – na pewno jeszcze o Was usłyszymy…

Międzypowiatowe Konkursy Matematyczne „ASIK” i „TRAPEZ”

Tradycją szkoły stał się udział naszych uczniów w Międzypowiatowych Konkursach Matematycznych „ASIK” (dla uczniów szkół podstawowych) i „TRAPEZ” (już po raz ostatni – dla uczniów gimnazjum). Po raz kolejny tryumfowali nasi uczniowie. W kategorii klas ósmych cztery osoby rozwiązały wszystkie zadania uzyskując maksymalną liczbę punktów, w tym trzech uczniów naszej szkoły: Wiktor Kotala z klasy 8a, Stanisław Skład z klasy 8c i Andrzej Surgał z klasy 8c.       

Wyróżnienia otrzymali: Dominik Danilewicz z klasy 4f, Kalina Connolly z klasy 8c, Jakub Podębski z klasy 8d oraz Krzysztof Skład z klasy 3a gimnazjum.

Wszystkim nagrodzonym składamy gratulacje. Dominikowi, po tak udanym debiucie, życzymy corocznych sukcesów w „ASIKOWYCH” zmaganiach. Naszym absolwentom, którzy stoją u progu kolejnego etapu swego życia, życzymy wielu sukcesów i odkrywania nowych możliwości rozwoju. Bez Was ten konkurs już nie będzie taki sam…

Gratuluję wszystkim nagrodzonym uczniom oraz nauczycielom matematyki: Pani Agacie Karas, Pani Małgorzacie Tomali-Duch, Pani Ewelinie Słowińskiej, Pani Marii Żółcińskiej, Pani Ewie Grzechnik, Pani Magdalenie Korszli-Iwan oraz Panu Adrianowi Gryzie.

Dyrektor szkoły
Monika Rutkowska