27 września odbyło się oficjalne otwarcie szkolnej biblioteki. Do tej pory mieściła się ona w części wydzielonego korytarza. Nie było to miejsce zachęcające do czytania.

W tym roku szkolnym biblioteka została przeniesiona na rzadko używane do tej pory półpiętro. Powstała duża, otwarta i przyjazna przestrzeń, gdzie zmieściły się regały z książkami, do których jest teraz swobodny dostęp, kącik do cichej pracy oraz znalazło się  miejsce na strefę relaksu z kolorowymi kanapami. W dotychczasowej bibliotece powstało szkolne centrum multimedialne, w którym uczniowie mogą korzystać z komputerów.

Podczas uroczystości Pani dyrektor Monika Rutkowska wraz z przedstawicielką uczniów przecięła wstęgę. Na wszystkich w bibliotece czekało wiele atrakcji: konkursy z nagrodami, słodkie co nieco oraz inauguracyjne „Spotkanie z książką’. To comiesięczna akcja, podczas której chętne osoby (nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły) głośno czytają fragmenty wybranej przez siebie książki. 

Podczas pierwszego „Spotkania z książką” zaprezentowana została biografia Kuby Błaszczykowskiego. O książce, piłkarzu i wartości podążania za swoimi marzeniami bardzo interesująco opowiadał pan Robert Matyja, nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole.

Nowa biblioteka to strefa bez telefonów komórkowych. Za to  można miło tu spędzić czas czytając książki lub grając w gry planszowe. Można również pokolorować mandalę – jest to popularny sposób na wyciszenie się, uspokojenie.

Biblioteka organizuje wiele akcji i konkursów. Znajduje się teraz w samym sercu szkoły i mamy nadzieję, że będzie to mocno bijące serce.

Małgorzata Gajcy

nauczyciel bibliotekarz