13 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły z ul. Ogrodowej zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki.

   Uroczystość pasowania rozpoczęła krótka część artystyczna w wykonaniu przedstawicieli uczniów wszystkich klas pierwszych. Następnie dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą, dotyczącą bohaterów bajek i opowiadań. 

     Uczniowie wzięli również udział w próbie spostrzegawczości oraz prawdy. Pierwsza z nich polegała na wskazaniu, które ze specjalnie przygotowanych książek należą do biblioteki szkolnej i wytłumaczeniu w jaki sposób możemy to sprawdzić.

   Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów oraz oficjalne pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

   Mamy nadzieję, że dzieci z klas pierwszych będą często i chętnie odwiedzały bibliotekę. Wszystkim uczniom życzymy również wspaniałych przygód w świecie książek.

Monika Skroczak

nauczyciel bibliotekarz

 19 listopada uczniowie klas 1d i 1e z Filii w Zgorzale odwiedzili szkolną bibliotekę przy ul. Kwiatowej. Na co dzień dzieci korzystają z punktu bibliotecznego w swojej placówce. Ta wizyta związana była z ważnym wydarzeniem. Otóż  pierwszoklasiści mieli zostać uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.  Uroczystość przygotowała i prowadziła pani Aleksandra Stefańska.

     Zanim jednak to nastąpiło dzieci musiały wykazać się znajomością postaci z książek, spostrzegawczością, a także umiejętnością rozwiązywania zagadek. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Potem panie wicedyrektor, Magdalena Bachniak i Joanna Wieczorek, dokonały aktu pasowania na czytelnika. 

   Po części oficjalnej dzieci zwiedziły bibliotekę, mogły pooglądać książki oraz je wypożyczyć, a także pograć w gry planszowe.

Małgorzata Gajcy

nauczyciel bibliotekarz