Szanowni Państwo Rodzice,

w ubiegłym roku po raz pierwszy w naszej szkole włączyliśmy się do akcji „Szlachetna Paczka”. Odzew wśród uczniów, nauczycieli i rodziców przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Oprócz 61 kartonów pełnych: jedzenia, chemii, ubrań udało nam się zakupić szafę PAX + szafkę na buty z Ikei, a rodzina dostała kartę podarunkową do Biedronki (na całkiem wysoką sumę) 🙂💕

Oto fragment relacji ze spotkania z rodziną, dla której przygotowywaliśmy dary, spisany przez wolontariuszkę oraz słowa od rodziny.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

” …Wspominając dzień finału, nadal jestem pełna wzruszenia. Wraz z Darczyńcami podjechaliśmy pod dom rodziny. Wyraz twarzy Pani Krystyny, która wyszła nam na spotkanie, pozostanie w moim sercu na zawsze. Tego dnia towarzyszył nam wielki uśmiech na twarzy. Widok cieszących się dzieci chwytał za serce. Reakcja na prezenty, które dostali, jest nie do opisania. Ich wielkie zaskoczenie, dzieciaki po prostu zaniemówiły. Słowa Patryka, że nigdy nie widział takiego drona i czy może go dotknąć, świadczyły o tym, jak bardzo się cieszy. Dziewczynki szalały ze szczęścia. Ciągle powtarzały ze słodyczą „dziękuję”, „dziękuję”. A nas rozpierała duma. Pani Krystyna nie wiedziała, jakich słów użyć, aby wyrazić swoją wdzięczność. Łzy wzruszenia nam wystarczyły. Paczka dla Pana Józefa zawierająca niezbędne środki do walki z ciężką chorobą jaką jest rak, wniosła wiele emocji.  Wielkim zaskoczeniem dla całej rodziny była informacja o otrzymaniu nowej szafy na ubrania dla dzieci oraz dodatkowo bon na zakupy do sklepu ważny cały rok. Wszyscy razem przeżywaliśmy tę chwilę jak jedna rodzina…”

Słowa od rodziny:

„…Gdy patrzę na radość moich wnuków, łzy napływają mi same do oczu. Nie znam słów, które mogłyby wyrazić to, jak w tej chwili się czuję oraz takich, którymi mogłabym podziękować. Otrzymana pomoc przerosła moje oczekiwania. Jestem bardzo, ale to bardzo wdzięczna…”

BARDZO DZIĘKUJEMY WAM ZA ZESZŁY ROK💕💕

ZAPRASZAMY DO POMOCY PRZY SZLACHETNEJ PACZCE  W TYM ROKU !

W tym roku szykujemy paczkę dla rodziny wielodzietnej z niepełnosprawnością, chcąc wspomóc rodzinę, dać im siłę na nowy start.

W związku z tym zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie naszego przedsięwzięcia.

Czego potrzebuje rodzina:

żywność trwała: kaszka Nestle lub Bobovita dla dzieci, herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, płatki śniadaniowe, mleko UHT, kisiel, kakao, budyń;

środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, środki czyszczące, szczoteczki do zębów, szampon, pampersy 6, mokre chusteczki, oliwka do ciała;

pomoce szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, ryza papieru;

pościel wymiar 180 x 200 + prześcieradło, ręczniki, koc;

odzież i obuwie (rzeczy nowe, nieużywane):

p. Hania rozmiar S: bluza, spodnie, koszulka / t-shirt, kurtka rozmiar M,

p. Zygmunt rozmiar L: bluza, spodnie, koszulka / t-shirt, kurtka,

Tamara 7 lat, rozmiar 128 cm: bluza, spodnie, koszulka / t-shirt , skarpetki lub rajstopy na rozmiar 128 cm lub numer buta 32, piżama – ciepła z długim rękawem i zakrytymi nogawkami), czapka + szalik + rękawiczki,

Sylwester 5 lat, rozmiar 122 cm:  bluza, spodnie, koszulka / t-shirt, piżama – ciepła (z długim rękawem i zakrytymi nogawkami), skarpetki lub rajstopki na 122 cm lub numer buta 28, kurtka, czapka + szalik + rękawiczki,

Kasia 2 lata, rozmiar 92 cm:  bluza, spodnie, koszulka / t-shirt, piżama – (ciepła z długim rękawem i zakrytymi nogawkami), skarpetki lub rajstopki na 92 cm lub numer buta 26, kurtka, czapka + szalik + rękawiczki

TRZY KLUCZOWE POTRZEBY RODZINY:

1. Piętrowe łóżko

Dzieci w tej rodzinie śpią na samych materacach. Nie stać ich na zakup łóżek. Łóżko piętrowe byłoby miejscem do spania dla dwójki najstarszego rodzeństwa.

2. Łóżko dla najmłodszej dziewczynki

Najmłodsza córka śpi z rodzicami na materacu.

3. Kuchenka, opał 1 tona

Prezenty dla Rodziny:

Hanna: płaszczyk jesienno-zimowy (dłuższy ), rozmiar M

Zygmunt: kurtka zimowa, dłuższa w rozmiarze L

Tamara: lalka Elza

Sylwester: samochodzik – czerwony , sterowany na pilota

Kasia: lalka bobas z wózeczkiem

RZECZY ZBIERAMY do 6 grudnia (piątek) w pokoju nauczycieli WF

Koordynatorzy: