W tym miesiącu nasza szkoła wzięła udział w Godzinie Kodowania. Jest to inicjatywa organizowana przy współpracy z Code.org w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week).

W tym roku na Godzinę Kodowania z Minecraft  przygotowana została lekcja, w której uczestnicy poznają postać Agenta Minecraft.  Podczas zajęć uczniowie tworzyli kod, który pomógł ich Agentowi pokonać przeszkody w grze. Lekcja inspirowana była organizacją Microsoft’s AI for Earth, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do rozwiązywania globalnych problemów ekologicznych, w tym przypadku pożarów lasów.

Korzystając ze świata Minecraft uczniowie mieli możliwość ćwiczenia kodowania, a także rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia. Oprawa fabularna miała na celu uczulenie młodych ludzi na problemy ekologiczne.

Piotr Pawlikowski
nauczyciel informatyki