Erasmus+ to  projekt wymiany uczniowskiej, w którym odwiedzamy inne kraje celem polepszenia umiejętności komunikacji w języku angielskim oraz przybliżenia możliwości nauki z wykorzystaniem różnych aplikacji.

W listopadzie odbył się pierwszy etap programu, polegający na wyjeździe do stolicy Macedonii, w którym uczestniczyło sześcioro uczniów naszej szkoły, uczniowie z Estonii oraz Niemiec.

W ramach wyjazdu organizowane były różne aktywności. Większość zajęć była prowadzona w formie warsztatów jak np. nauka  projektowania aplikacji mobilnych, zapoznawanie się z aplikacjami  muzycznymi oraz plastycznymi (pobudzającymi wyobraźnie).

Zwiedzanie lokalnych zabytków oraz  atrakcji przyrodniczych – wyprawa na górę Vodno, wycieczka do kanionu Matka. Zwiedzanie centrum Skopje z użyciem aplikacji Actionbound. Uczniowie uczestniczyli również w zawodach sportowych.

To wspaniała okazja by doszlifowywać swoje możliwości językowe, poznać inną kulturę a nawet zawiązać nowe przyjaźnie.