3 marca w naszej bibliotece każdy mógł wykazać się wiedzą w zabawie „Czy znasz autorów lektur szkolnych?”. Zadanie polegało na tym, aby do podanych tytułów lektur dopasować imiona i nazwiska ich autorów.

Chętni do sprawdzenia swojej wiedzy zgłosili się już na pierwszej przerwie między lekcjami.

Kto miał problem z przyporządkowaniem autora do tytułu lektury mógł zajrzeć na biblioteczne półki i sprawdzić, kto jest autorem danej książki.

Okazało się, że nie wszystko było takie proste. Często przed nazwiskiem autora są tylko pierwsze litery imion. Tu podane były one w pełnym brzmieniu, co trochę zdezorientowało uczestników zabawy.

Pomimo, że wszyscy znają „Kubusia Puchatka” to właśnie przyporządkowanie autora tej książeczki przysporzyło uczniom najwięcej problemów.

Teraz już wszyscy wiedzą, kto napisał lektury omawiane na lekcjach języka polskiego i co kryje się za inicjałami imion pisarzy.

Szczegółowa fotorelacja z zabawy znajduje się na bibliotecznym blogu: www.bibliotekaspwmy.blogspot.com

Małgorzata Gajcy

nauczyciel bibliotekarz