W ramach organizowanych przez Samorząd Uczniowski „spotkań z zawodem” uczniowie klas siódmych spotkali się z panią Martą Soluch. To już kolejny z rodziców uczniów naszej szkoły, który zdecydował się podzielić z młodzieżą historią swojej kariery.

Pani Marta jest członkiem zarządu Fundacji Orlen. Nie tylko opowiedziała młodym słuchaczom o swoich szkolnych dokonaniach i decyzjach, które zaprowadziły ją w miejsce, w którym się dzisiaj znajduje. Przedstawiona przez nią prezentacja przybliżyła zgromadzonym uczniom czym się obecnie zajmuje, a także co stanowi przedmiot zainteresowań i działań Fundacji nakierowanych na ochronę środowiska naturalnego oraz wspieranie dzieci i dorosłych. Wyjaśniła dokładnie jak wygląda funkcjonowanie instytucji, w której władzach zasiada i o tym, jak można starać się o jej wsparcie dla swoich projektów. Na zakończenie spotkania na uczniów czekała niespodzianka w postaci upominków od Fundacji.

Bardzo dziękujemy Pani Marcie za poświęcony czas i ciekawe spotkanie.

Aleksandra Stefańska