Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zostaliśmy wszyscy postawieni w sytuacji, której wcześniej nie znaliśmy. Musimy się do niej dostosować najlepiej jak potrafimy. Słowa te kierujemy w stronę naszych Uczniów: Tymczasowa sytuacja nie może być traktowana jako czas wolny. W inny sposób niż zwykle oczekujemy od Was pracy nad powtórzeniem materiału oraz wykorzystywania drogi elektronicznej i pakietu sieciowego Office za pomocą którego w najbliższym czasie dostaniecie wskazówki od Waszych nauczycieli.

Poniżej zamieszczamy linki do proponowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej treści edukacyjnych. Potraktujcie swoja naukę w domu jako swój pierwszy poważny obywatelski obowiązek.

Mamy do Was wszystkich ogromną prośbę:

  •  pozostańcie w domach,
  • zachowujcie szczególną higienę zarówno taką jak mycie rąk, jak i dbanie o czystość wokół siebie
  • unikajcie spotkań towarzyskich.

Bądźmy odpowiedzialni i zmieńmy nasze stare polskie przysłowie na:

Dla nieprzekonanych apel znanego i lubianego propagatora nauki i edukacji dr Tomasza Rożka

Jednocześnie przypominamy że podporządkowanie się zasadom bezpieczeństwa opracowanym przez ekspertów i wdrażanych przez władze krajowe i samorządowe jest naszym obywatelskim obowiązkiem.

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe 

Wybraliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji spędzania czasu w domu.

Od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczynają emisję specjalnych pasm edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji, dostosowane do podstawy programowej. Zachęcamy do uwzględnienia materiałów prezentowanych na kanałach Telewizji Polskiej do zdalnej pracy z uczniami w czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach. Szczegółowy program od 16 do 20 marca znajduje się na stronie:https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne 

Zachęcamy do poznawania np. sztuki. na stronie https://kukulturze.pl/utknales-w-domu-te-12-slynnych-muzeow-oferuje-wirtualne-spacery/ jest tu dostępny wirtualny spacer po 12 europejskich muzeach, a także innych muzeów np. Muzeum Powstania Warszawskiego na stronie https://www.1944.pl/szukaj.html/szukaj/+o+muzeum+wirtualne+muzeum?exclude_ahm=1

Dyrektor i Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej
im. Polskich Olimpijczyków w Mysiadle