Szanowni Państwo Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie

Pandemia koronawirusa i konieczność nauki online uniemożliwiła zorganizowanie w naszej szkole w dniu dzisiejszym uroczystości zakończenia roku szkolnego. W związku z tym pragnę zwrócić się do społeczności szkolnej w formie niniejszego listu.

Kończący się rok szkolny na długo pozostanie w naszej pamięci. Stanęliśmy wszyscy: nauczyciele, uczniowie i rodzice przed nową dla wszystkich sytuacją – nauczaniem zdalnym. Bez możliwości wcześniejszego przygotowania się musieliśmy zmierzyć się z problemami technicznymi, technologicznymi, wewnętrznymi barierami i obawami.  Myślę, że najtrudniejszy dla wszystkich był brak bezpośredniego kontaktu między nami. Po pierwszych trudnych doświadczeniach przyszedł czas na wspólne uczenie się nowych metod pracy, opanowywania narzędzi oraz kanałów komunikacji. Wierzę, że wspólnymi siłami udało nam się odnaleźć w nowej sytuacji. Jestem przekonana, że zdalne nauczanie wiele nas nauczyło i przyniosło cenne doświadczenia, które pozostaną z nami na dłużej i będą służyć w procesie nauczania i samodzielnego uczenia się.

Drodzy Uczniowie

Dziękuję Wam za kolejny rok szkolny. Rok niełatwy dla nas wszystkich. Wymagał on od Was przyzwyczajenia się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Poradziliście sobie z tym wyzwaniem wyjątkowo dobrze. Wielu z Was wspaniale zakończyło rok szkolny. Świadczą o tym nie tylko wyróżnienia za osiągnięcia w nauce, ale również działania, jakie podejmowaliście dla innych, dla szkoły, dla jej dobrego imienia. To napawa optymizmem.

Dziękuję wszystkim, którzy potraktowali naukę w naszej szkole jako czas do pozytywnego działania. Dziękuję za to, że odpowiadaliście na zaproszenia Waszych nauczycieli do udziału w konkursach, olimpiadach, wolontariacie. Za to, że biorąc czynny udział w różnych uroczystościach, akademiach dostarczaliście społeczności szkolnej wielu wzruszeń.

Tych wszystkich sukcesów, Waszych właściwych postaw nie byłoby, gdyby nie wspólny wysiłek Was, Waszych Nauczycieli i Rodziców.

Kochani Absolwenci

Gratuluję Wam ukończenia szkoły. Żegnając się z Wami, pragnę posłużyć się słowami Marka Twaina – „łapcie w żagle pomyślne wiatry”. Realizujcie swoje marzenia i życiowe aspiracje. Rozwijajcie swoje pasje. I czasem pomyślcie o szkole w Mysiadle. Wierzę, że chwile spędzone w jej murach będziecie zawsze ciepło wspominać.

Drodzy Rodzice

Dziękuję wszystkim Państwu za wszelkie formy i przejawy wsparcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, za angażowanie się w życie szkoły i działalność w Radzie Rodziców. Państwa aktywna postawa niejednokrotnie przyczyniała się do podniesienia poziomu organizowanych przedsięwzięć.

W sposób szczególny doceniam Państwa pomoc w czasie zdalnego nauczania. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do wysiłku i wspierając w nauce na odległość. Wyrażam również wdzięczność za bardzo dobrą współpracę z nauczycielami i wychowawcami, która zaowocowała wysokimi wynikami w nauce i sukcesami uczniów.

Szanowni Nauczyciele

Pragnę z tego miejsca gorąco podziękować całemu Gronu Pedagogicznemu za wielki trud i wkład pracy dydaktyczno-wychowawczej, motywowanie do nauki i nieprzemijającą wiarę w uczniowskie możliwości. Kieruję słowa uznania, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowanie i profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych. Wykazali się Państwo kreatywnością w tworzeniu nowego warsztatu pracy, w zderzeniu z zupełnie odmiennymi warunkami pracy. Dołożyli Państwo wszelkich starań, aby nie tylko przekazać uczniom wiedzę, ale również dać im wsparcie i zrozumienie.

Dziękuję za entuzjazm, zapał i poświęcenie w wykonywaniu swoich zadań wychowawcy i nauczyciela.

Na koniec pragnę życzyć całej społeczności szkolnej spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Mysiadło, dn. 26 czerwca 2020r.

Monika Rutkowska