Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Pragniemy sprostować informację, która została Państwu przekazana na początku września br., dotyczącą objęcia uczniów Szkoły z kl. 1-8 opieką stomatologiczną (bezpłatny przegląd stomatologiczny oraz fluoryzacja), na podstawie zawartej umowy pomiędzy
Gminą Lesznowola a kliniką stomatologiczną „City Dental” w Piasecznie.

Zgodnie z zapisami art. 7 ust 2 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami, opieką stomatologiczną zostają objęci z mocy przepisów prawa wszyscy uczniowie, zaś Rodzic/ Opiekun może wyrazić pisemny sprzeciw bezpośrednio do Świadczeniodawcy. Druk, który dostępny jest na stronie internetowej szkoły,  należy złożyć w siedzibie Świadczeniodawcy tj. do gabinetu stomatologicznego City Dental mieszczącego się przy ul. K. Jarząbka 22 w Piasecznie:
• od poniedziałku do piątku w godz. 9:00- 17.00
• lub przesłać scan/ zdjęcie z podpisem Rodzica/ Opiekuna na adres mailowy gabinetu: dentystapiaseczno@wp.pl
w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19.10.2020 r.

Jednocześnie informujemy, że szkoła nie pośredniczy w zbieraniu druków i przekazywaniu ich do Świadczeniodawcy. Prosimy również o poinformowanie wychowawców, że taki sprzeciw zostanie przez Państwa złożony do Świadczeniodawcy, aby uczeń nie był uwzględniany w dowozie na badanie, które organizuje szkoła. Jeśli druk sprzeciwu objęcia ucznia opieką stomatologiczną nie zostanie dostarczony Świadczeniodawcy i nie zostanie o tym fakcie poinformowany wychowawca klasy, dziecko zostanie objęte badaniem.

W świetle powyższego, deklaracje zgody objęcia uczniów profilaktyczną opieką stomatologiczną, które Państwo wypełnili nie mają mocy prawnej. W związku z tym, zebrane deklaracje zostaną komisyjnie zniszczone w szkole, a tym samym nie zostały przekazane Świadczeniodawcy.

Po wykonaniu przeglądu stomatologicznego, ze względu na informacje wrażliwe o uczniu, pracownik kliniki przekaże osobiście każdemu uczniowi w zamkniętej kopercie informacje dla Rodzica/ Opiekuna zawierające diagram zębowy określający zakres leczenia, a nie jak wcześniej Państwa informowaliśmy informacje te będą przekazane za pośrednictwem szkoły. O terminie, w którym zostaną przekazane uczniom wyniki badania stomatologicznego zostaną Państwo poinformowani za pomocą dziennika elektronicznego.
Licząc na zrozumienie z Państwa strony, przepraszamy za powstałe nieporozumienie.

Monika Rutkowska