Narodowe Święto Niepodległości to polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

W tym trudnym dla wszystkich czasie nasi uczniowie nie zapomnieli o tak ważnym wydarzeniu. Chętnie zgłosili się do konkursu recytatorskiego i w zaciszu domowym nagrali wybrane przez siebie wiersze o tematyce patriotycznej.

Podczas prezentacji przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnione walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności.

Serdecznie zapraszamy na chwilę zadumy i refleksji podczas słuchania recytacji przygotowanej przez uczniów naszej szkoły: Basię Pietruszyńską z klasy 1d, Hannę Szajdę z klasy 4b, Jakuba Pietruszyńskiego z klasy 4e, Marcina Strząskę z klasy 6c, Zofię Kowalczyk z klasy 6c, Dominikę Bugwicz z klasy 6f, Dominika Danilewicza z klasy 6f, Maję Bugalską z klasy 6f, Alicję Gębkę z klasy 6f, Gaję Tłuszcz z klasy 6f oraz Agatę Ługowską z klasy 7e.