Projekt „Kompetencje Kluczowe w Szkole”, to projekt finansowany z funduszy Erasmus+, który został stworzony z myślą o potrzebach nauczycieli uczących w klasach 1-3. Czas trwania projektu przewidziany jest na czas od 01 września 2020 do 31 sierpnia 2022 roku. Do projektu zaproszono 17 nauczycielek, które na przełomie dwóch lat trwania projektu odwiedzą szkoły podstawowe we Włoszech i Hiszpanii. W trakcie wizyt typu job-shadowing uczestniczki mają za zadanie zapoznać się z systemami edukacyjnymi w odwiedzanym kraju oraz polepszyć swój warsztat metodyczny zwłaszcza w zakresie pracy metodą projektu. Jako owoce współpracy międzynarodowej powstaną projekty na platformie eTwinning, na której prezentowane będą efekty pracy z uczniami na miejscu w szkole. Celem projektu jest  również polepszenie kompetencji językowych jego uczestników. Aby go osiągnąć, w  drugim roku trwania projektu odbędzie się 10-miesięczny kurs języka angielskiego.