Savoir -vivre to nic innego jak właściwe zachowanie w określonych miejscach i sytuacjach. Dobre maniery to podstawa, które świadczą o naszym wychowaniu i kulturze osobistej.

Wierzymy, że każdy z nas wie, jak ważna jest umiejętność odpowiedniego zachowania się w poszczególnych sytuacjach. Czas, w którym się znaleźliśmy utwierdził nas w przekonaniu, że warto o dobrych manierach przypominać. Tak narodził się pomysł filmu. Wiemy też, że czasem nawet tak oczywista rzecz, jak powiedzenie „dzień dobry” mijanej na ulicy czy szkolnym korytarzu osobie sprawia niektórym trudność. Dlatego warto zapamiętać słowa amerykańskiego poety Ralpha Waldo Emersona: „Grzeczność nic nie kosztuje, a wygrywa wszystko.” Chcąc przypomnieć o tych najistotniejszych zasadach, chętni uczniowie z klasy 6f przygotowali krótki filmik dotyczący zasad dobrych manier.

Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Beata Sosińska