Mysiadło, dnia 1 września 2021 r.

Szanowni Państwo Rodzice,

nawet najlepsze wyposażenie szkół w środki bezpieczeństwa i przestrzeganie wszystkich ustalonych zasad, może nie uchronić dziecka przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Dlatego w naszej szkole będą organizowane szczepienia przeciw COVID-19. Ich realizacją zajmie się Punkt Szczepień Powszechnych, który w ramach porozumienia z Gminą Lesznowola świadczy usługi w tym zakresie
w lokalizacjach w Starej Iwicznej ul. Słoneczna 116A i w Wólce Kosowskiej ul. Nadrzeczna 16 hala nr 1. Jest to firma BIOPROFIT Sp. z o.o., KRS numer: 0000358694, z siedzibą przy ul Makolągwy nr 20A w Warszawie. Podmiot ten jest wpisany do rejestru Punktów Szczepień Powszechnych Narodowego Funduszu Zdrowia. Firma posiada zaplecze niezbędne do realizacji szczepień przeciwko COVID-19 w szkołach, w postaci wykwalifikowanej kadry medycznej (lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni) oraz doświadczenie w tym zakresie.

Szczepienia pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19 w j szkole realizowane będą od 13 do 17 września br. w gabinecie pielęgniarskim z wykorzystaniem dopuszczonych do szczepienia przeciw COVID-19, w grupie wiekowej od 12 roku życia, produktów:

• Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech

albo

• Spikevax firmy Moderna Biotech Spain, S.L.

Data i godziny szczepień zostaną podane po zebraniu od zainteresowanych szczepieniem swoich dzieci rodziców deklaracji w tym zakresie. Do szczepienia przeciwko COVID-19, podobnie jak w stacjonarnych punktach szczepień, wymagane jest ukończenie przez dziecko najpóźniej w dniu szczepienia 12 lat oraz zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka/rodzica na świadczenie profilaktyczne (przeprowadzenie szczepienia), złożona na kwestionariuszu wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem. Rodzic nie musi być obecny podczas szczepienia jednak Ministerstwo Edukacji i Nauki rekomenduje, aby podczas szczepień dzieci byli obecni także ich rodzice lub ich prawni opiekunowie, którzy jeśli zechcą, będą mogli zaszczepić się razem z nimi. Do Państwa należy decyzja w tym zakresie.

Po upływie, 21 dni w przypadku szczepienia preparatem Pfizer, lub 28 dni – gdy zastosowano preparat Moderna – od przyjęcia pierwszej dawki, będziemy organizować szczepienia drugą dawką, o czym poinformujemy Państwa w odrębnym piśmie.

Informacja o planowanych terminach szczepień zostanie zgłoszona do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, a także do lesznowolskiej Komendy Policji z  prośbą o prewencyjną  ochronę.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami informacyjnymi dotyczącymi szczepień przeciw COVID-19 dzieci powyżej 12 roku życia:

1. List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia
  2. List w sprawie szczepień przeciwko COVID-19 – Fundacja „Rodzice Szkole”

Jeżeli są Państwo zainteresowani zaszczepieniem swojego dziecka, prosimy o wypełnienie deklaracji rodzica / opiekuna prawnego (link w załączeniu) i przekazanie go do wychowawcy do dnia 10 września br. Dodatkowo dziecko przedstawia podpisany przez rodzica/opiekuna w dniu szczepienia Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19 (link w załączeniu).

Link do dokumentów:

Organizacja szczepień – informacja dla dyrektorów szkół i placówek – Ministerstwo Edukacji i Nauki – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Monika Rutkowska