24 września upamiętniliśmy w bibliotece szkolnej 200-lecie urodzin C.K. Norwida – jednego z najwybitniejszych polskich poetów okresu romantyzmu, uważanego za czwartego z naszych wieszczów narodowych, obok Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego. Artysta wszechstronny – poeta, dramatopisarz, rzeźbiarz, malarz i rysownik. Urodził się 24.09.1821 roku w miejscowości Laskowo-Głuchy, zmarł w 1883 roku w Paryżu. Do najważniejszych poematów Norwida należą – Promethidion, Quidam, Rzecz o wolności słowa, czy arcydzieła poezji – m.in. Bema pamięci żałobny rapsod, Fortepian Chopina, Italiam! Italiam!, Marionetki, W Weronie, Moja piosnka, Po to właśnie i wiele innych.

Norwid inspirował współczesnych twórców muzyki. Inicjatorem popularyzacji jego wierszy  był m.in. Czesław Niemen. W jego wykonaniu wysłuchaliśmy przez radiowęzeł piosenki „Jesień”, a także w wykonaniu Wandy Warskiej –                              „W Weronie” i w wyk. Zespołu Pospieszalskich „Mojej piosnki”.

Na długich przerwach, w bibliotece, odbyło się czytanie wybranych wierszy i poematów Norwida, które zgromadziło sporą grupkę uczniów z klas starszych.

Czytały – p. wicedyrektor – Joanna Wieczorek, p. pedagog Urszula Łydzińska, p. Anna Morawska-Ryll, nauczyciel-bibliotekarz.

                                                                                                Nauczyciele bibliotekarze