Pasowanie na czytelnika | ZSP Wilczyska

10 listopada 2021 na długo pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych. W tym dniu pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. 

A wszystko zaczęło się od spotkania autorskiego z poetką zbioru wierszy dla dzieci pt. 

Obraz zawierający tekst, królowa, clipart

Opis wygenerowany automatycznie

Podczas wizyty pani Hanna Niewiadomska zachęcała uczniów do czytania książek  oraz uświadamiała dzieci, że bycie „molem książkowym”, przynosi wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę i daje ogromną satysfakcję. Autorka opowiadała dzieciom, jak powstaje wiersz i z czego się składa. Zdradziła tajemnicę, skąd czerpie pomysły na swoje utwory oraz przeczytała kilka swoich ulubionych wierszy. Zasłuchani i zainspirowani uczniowie razem z poetką bawili się rymami  i stworzyli swój własny wiersz pt. „Wesoła szkoła”.  

Dzieci podziękowały pani Hannie za zajęcia nie tylko gromkimi brawami, ale również krótkimi występami artystycznymi, w których główną bohaterką była książka. 

Po takim wprowadzeniu, skupieni i poważni uczniowie uroczyście przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.  
Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. 

Na koniec spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy czytelnika oraz mogli nabyć tomik wierszy wraz z autografem opatrzonym dedykacją autorki. Również szkolna biblioteka wzbogaciła się o pamiątkowy egzemplarz z wierszami poetki. 

Bardzo dziękujemy pani Hannie Niewiadomskiej za pouczające i twórcze spotkanie z poezją. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy pięknych przeżyć w świecie książek.  

                                                                                                                            Bibliotekarze szkoły