Do XXIV Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej zakwalifikowaliśmy się wraz z 7 ekipami z całego Mazowsza. Do Płocka przyjechały szkoły z klasami sportowymi oraz trenujące na co dzień w zespołach rywalizujących na w lidze Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej. Były to szkoły: SP nr 21 Płock (SKF Wisła Płock), SP nr 341 Warszawa (Agrykola Warszawa), SP Przysucha (MTS Lider Radom), SP Nr 2 Węgrów (UKS Niedźwiadek Węgrów), SP nr 2 Ostrołęka (UKS Diament Ostrołęka), SP im. Marii Skłodowskiej – Curie w Ruścu (UKS Rusiec), SP im. Polskich Olimpijczyków Mysiadło (OTM Lesznowola).

W związku z tym, że szkoła z Ciechanowa zrezygnowała z udziału w zawodach, pozostałe zespoły podzielone za dwie grupy 4 i 3 zespołowe. Trafiliśmy do grupy śmierci wraz z zespołami z Płocka (1. miejsce w lidze), Ostrołęki (4. miejsce w lidze), Ruśca (2. miejsce w lidze).

W pierwszym meczu z gospodarzami turnieju z Płockiem (późniejszy zwycięzca zawodów) chłopcy wyszli mocno stremowani i przegrali 3:20.

Drugi mecz to rywalizacja z drużyną z Ruśca, która zakończyła się  naszym zwycięstwem 18:11.

Po wygranym meczu Płocka z Ostrołęką i remisie Ostrołęki z Ruścem przed ostatnim meczem los awansu do strefy medalowej był w naszych rękach. Musieliśmy wygrać ze szkołą z Ostrołęki. Pierwszą połowę wygrywaliśmy 6:5. Niestety nasz skład opierał się tylko na
5 zawodnikach ze starszego rocznika, co spowodowało, że w końcówce meczu zabrakło sił
i przegraliśmy to spotkanie 10:14.

W ostatnim meczu o miejsce 6. graliśmy ze szkołą z Przysuchy (2. miejsce w lidze). Chłopcy do tego meczu wyszli mocno zmotywowani i szybko wyszli na prowadzenie 8:3,  wygrywając pierwszą połowę 8:6. W drugiej połowie zabrakło zmian i po doprowadzeniu
do remisu drużyny przeciwnej, wkradła się w nasze szeregi niepotrzebna nerwowość
i frustracja, co doprowadziło do przegrania tego spotkania 11:15.

Zmagania w Finale XXIV Igrzysk Młodzieży Szkolnej na Mazowszu zakończyliśmy na 7. miejscu spośród 1795 szkół całego województwa. Należy dodać, że sam awans
do finałów jest ogromnym sukcesem. Zespół reprezentujący Naszą Szkołę był jedynym zespołem spośród wszystkich uczestników bez klasy sportowej oraz tylko 5 chłopcami ze starszego rocznika (3 grających w lidze) na 14 zawodników, którzy dopiero się szkolą i mamy nadzieję, że zebrane doświadczenie zaprocentuje w przyszłym roku. Liczymy, że chłopcy

z jeszcze większym zaangażowaniem podejdą do treningów i eliminowaniem słabości.

Składamy duże podziękowania dla Pani Dyrektor Moniki Rutkowskiej,
która wprowadziła Innowację Pedagogiczną Piłka Ręczna oraz Dyrektorowi Centrum Sportu Panu Rafałowi Skorkowi za sfinansowanie naszego wyjazdu na zawody (3 dni, koszt ok.