27 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Mysiadle odbyły
się obchody upamiętniające dzień nadania imienia Szkole. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, Dyrekcja Szkoły wraz z nauczycielami i pracownikami oraz uczniowie i ich rodzice. Rangę uroczystości nadała obecność Pani Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik – Wójta Gminy Lesznowola. Obecni byli również Pan Mirosław Wilusz i Pan Marcin Kania – Zastępcy Wójta w Gminie Lesznowola oraz  Pan Rafał Skorek – Dyrektor Centrum Sportu w Gminie Lesznowola i Pani Iwona Pajewska-Iszczyńska – Zastępca Dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych.

Podczas części oficjalnej wszyscy przybyli mogli wysłuchać występu chóru szkolnego, recytacji wierszy o olimpijczykach oraz obejrzeć występ taneczny Ignacego Jakubowskiego – ucznia klasy 7D, który w minionym roku uplasował się na podium w Mistrzostw Świata w Tańcu Sportowym.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wraz z nauczycielami udali się na przygotowane dla nich atrakcje. Uczestniczyli w wirtualnym zwiedzaniu Centrum Olimpijskiego i Muzeum Sportu, korzystali z animacji i „dmuchańców” w hali sportowej. Brali też czynny udział w pokazowej debacie Oxfordzkiej, która miała na celu obalenie tezy, że gloryfikowanie sportowców w popkulturze masowej szkodzi społeczeństwu. Uczniowie integrowali się również ze swoimi wychowawcami, wykonując klasową „Maskotkę Olimpijską” oraz sylwetkę swojego sportowego idola. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała pielęgniarka szkolna, która podczas trwania imprezy uczyła ich udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli cieszyła się zorganizowana przez Radę Rodziców „Loteria Fantowa”, jak również odbywające się w hali sportowej zawody o „Puchar Szkoły im. Polskich Olimpijczyków w Mysiadle”, na które zaproszone zostały reprezentacje szkół o tym samym imieniu.

                                                                                                                                             Łukasz Trochimiak