W tym roku szkolnym mieliśmy przyjemność dołączyć do projektu dedykowanego placówkom oświatowym – „Zbieraj z klasą”. Czynny udział w selektywnej zbiórce zużytych baterii i zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego skutecznie kształtuje nawyki proekologiczne, a także buduje świadomość prośrodowiskowych nawyków w uczniach, dla których segregacja odpadów musi stać się codziennym odruchem. Daje również możliwość przekonania się, że każdy z nas niewielkim wysiłkiem, może zrobić bardzo wiele dla środowiska.

W okresie od 14.012022 do16.06.2022 w naszej szkole zebrane zostało:

1780 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz

1590 kg zużytych baterii i akumulatorów przenośnych.

Dziękujemy za przekazany sprzęt elektryczny i baterie, mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji znacznie poszerzyliśmy grono dzieci i młodzieży oraz rozwinęliśmy ich świadomość, jak właściwie postępować z zużytymi bateriami i akumulatorami.

Nagrody rzeczowe za najbardziej aktywny udział w projekcie otrzymało troje uczniów:
klasy 1-3
Góreczny Tymon klasa 3b,
klasy 4-8
Kozubek Piotr 4b, Kozubek Olaf 7b.

Gratulujemy 😊

Zapraszamy do kolejnej edycji już w nowym roku szkolnym 2022/2023. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia.

Małgorzata Długozima