Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych odbywa się w cyklu dwuletnim. Obecnie w Polsce jest organizowania VI edycja konkursu, której krajowy finał odbędzie się w lutym 2023.

Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności statystycznych oraz promowanie statystyki wśród młodzieży.

Zadaniem w konkursie jest przeprowadzenie badania (ankieta, doświadczenie, …) na dowolny temat i na jego podstawie przygotowanie plakatu naukowego w wersji elektronicznej.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej.

Zespoły uczniowskie powinny być złożone z 1-5 uczniów. Uczeń może pracować tylko w jednym zespole.

Plakaty:

•  nie mogą zawierać informacji dotyczących szkół i uczniów, którzy je przygotowali.
  • muszą być oryginalnym projektem stworzonym prze uczniów.
  • plakaty z poprzednich edycji nie mogą ponownie brać udziału w konkursie.
  • plakat powinien być przygotowany w wersji elektronicznej w formacie nie większym niż A1 (841 mm x 594 mm – max. rozmiar pliku do 10 MB).
  • uczestnicy konkursu powinni przysłać dwie wersje plakatu: jeden w j. polskim (max 10 MB), drugi w j. angielskim (max 10 MB).
  • dane umieszczone na plakacie (tekst, wykresy, obrazki), po wydrukowaniu (przez organizatora konkursu) powinny być widoczne z odległości 2 m
  • przykładowe postery można zobaczyć na stronie internetowej konkursu.

Praca Konkursowa musi być oryginalnym utworem w rozumieniu przepisów ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych autorstwa Uczestnika Konkursu, w innym przypadku zostanie zdyskwalifikowana.

Wzięcie udziału w Konkursie jest równoznaczne z oświadczeniem, iż nadesłana Praca Konkursowa nie narusza praw autorskich osób trzecich, a jej treść nie narusza prawa do wizerunku a także innych dóbr osobistych osób, które zostały na nich przedstawione oraz innych dóbr prawnie chronionych.

Osoby zainteresowane zgłaszają się do pani Małgorzaty Długozimy, swojego nauczyciela matematyki lub pana Piotra Pawlikowskiego.

Ostateczny termin zgłoszenia upływa 13.12.2022 r.

Regulamin konkursu dostępny na stronie:
Regulamin konkursu Edycja VI 2022/2023 (islp.edu.pl)