4 stycznia 2023 roku grupa teatralna w ramach projektu unijnego „Wiedza na szóstkę”, odwiedziła Dom Seniora „Przystań” w Mysiadle, gdzie zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. „Opowieść wigilijna” wg powieści Karola Dickensa. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Beata Sosińska i pani Magdalena Drozd.

To było bardzo wzruszające przedstawienie, które spowodowało, że utrzymał się świąteczny nastrój. Całość zakończyła się owacjami na stojąco.

Po przedstawieniu uczniowie nawiązali relacje z podopiecznymi domu. Rozmawiali z nimi, wspólnie zaśpiewali „Sto lat”, był także słodki poczęstunek. Podczas takich wizyt zyskują obie strony – seniorzy ładują akumulatory, czerpiąc energię od najmłodszych, uczniowie zaś uczą się nawiązywać relacje z osobami starszymi, a przede wszystkim uczą się wobec nich szacunku i empatii.

Seniorom i opiekunom dziękujemy za miłe przyjęcie i słodki poczęstunek. W przedstawieniu wystąpili: Karol z Va, Nadia z Va, Helena z Va, Zosia z Vb, Jaśmina z IVa, Amelia z IVa, Janek z IVa oraz Eryk z IVa.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z wyjścia.