W dniu 11 maja 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole piąty już Dzień Patrona pod hasłem W krainie Igrzysk  Olimpijskich, który był zwieńczeniem naszych kilkumiesięcznych przygotowań.

W styczniu każda klasa wylosowała kraj – gospodarza igrzysk. Zadaniem uczniów było zebranie informacji dotyczących wskazanych igrzysk, polskich olimpijczyków biorących w nich udział, a nawet na temat mody czy diety sportowców. Każda klasa przygotowała stoisko, na którym prezentowała efekty swojej pracy. Kreatywność uczniów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Oczy oglądających przyciągały nie tylko kolorowe plakaty, ale także pomysłowe stroje uczniów. Na odwiedzających stoiska czekały quizy z pytaniami sprawdzającymi wiedzę na temat igrzysk olimpijskich i polskich olimpijczyków oraz smaczne lokalne przekąski.

W ramach podsumowania działań przygotowujących nas do obchodów Dnia Patrona wręczyliśmy nagrody zwycięzcom w licznych konkursach. Na scenie wystąpili laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego poezji Kazimierza Wierzyńskiego O laur olimpijski, konkursu na zakładkę do książki z motywem wylosowanego kraju, na exlibris biblioteki szkolnej czy konkursu poetyckiego Rymujemy i Olimpijczyka reklamujemy! Mieliśmy także okazję oklaskiwać najlepszych szkolnych szachistów.

Nagrody wyróżnionym wręczyła pani Dyrektor Monika Rutkowska wraz z naszymi gośćmi: panem Bartłomiejem Soszyńskim – wiceprzewodniczącym Rady Gminy i olimpijczykami: panią Sylwią Kocerką – wioślarką oraz panem Edwardem Skorkiem – siatkarzem.

Dla wszystkich uczestników Rada Pedagogiczna wraz z Radą Rodziców przygotowała moc atrakcji. Dla najmłodszych zorganizowano stoisko z warkoczykami, kolorowymi tatuażami i malowaniem twarzy, a także dmuchańce. Na lubiących aktywnie spędzać czas czekało miasteczko rowerowe, stoisko strzeleckie,  strefa z ergometrami wioślarskimi oraz wiele atrakcji sportowych dostarczonych przez Decathlon. Można było zatańczyć zumbę oraz poćwiczyć jogę. Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa oraz fotobudka 360o. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia kwiatów z bibuły oraz obejrzeć pokazy umiejętności strażaków z Zamienia i Nowej Woli. Dzięki współpracy z Sanepidem w ramach działań profilaktycznych młodzież i dorośli mogli wypróbować NARKOgogle – narzędzie pokazujące skutki używania narkotyków lub przedawkowania leków na receptę.

Przez cały czas trwania imprezy na scenie odbywały się występy. Najmłodsi zaśpiewali przygotowane piosenki o tematyce sportowej. Wystąpił szkolny teatr Myszadła, który zaprezentował nagrodzone na XVI Gminnych Teatraliach Lesznowolskich przedstawienie Takie sobie bajeczki. Można było również zobaczyć pokaz gimnastyki artystycznej (Flex Academy), pokazy taneczne (Grawitacja, Hej Dance) oraz pokazy sportowe (Grizzly Fight Club). Po wyczerpującej zabawie można było zjeść pyszne ciasto, lody, popcorn, watę cukrową lub kiełbaskę z grilla.

Nawet chłodna pogoda nie zepsuła uczestnikom dobrych humorów i świetnej zabawy!