25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ w tym terminie wypada rocznica powstania tej maskotki. Natomiast samo święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je od 2002 roku, wtedy pluszowy miś skończył sto lat.

Z okazji tego święta, nauczyciel bibliotekarz -pani Monika Skroczak – przygotowała wiele atrakcji. Uczniowie przynieśli do punktu bibliotecznego przy ul. Ogrodowej swojego ulubionego pluszowego misia oraz książki o niedźwiadkach. Dzieci poznały ciekawą historię powstania maskotki oraz rozwiązywały zagadki o sławnych bajkowych misiach. Uczniowie mieli również okazję posłuchać piosenek z dobranocek: Miś Uszatek i Miś Colargol oraz bajek: Troskliwe Misie, Gumisie, Kubuś Puchatek.

Ponadto najmłodsi otrzymali kolorowanki z wybranymi misiowymi bohaterami oraz wysłuchali fragmentów książki autorstwa Jeanne Willis pt.: „Paddington” czytanych przez bibliotekarza.

Również na uczniów w Filii w Zgorzale czekało wiele niespodzianek, które przygotowała dla nich pani Aleksandra Stefańska. Uczniowie klas 1-3 zostali zaproszeni do biblioteki ze swoimi misiami.

Każdy, kto odwiedził bibliotekę z pluszakiem otrzymywał „misiową” zakładkę do książki. Uczniowie mieli też szansę wykazać się znajomością misiowych bohaterów. Najwięcej problemów było z rozpoznaniem misia Coralagola, tylko jedna dziewczynka potrafiła podać jego imię. 

Dzieciom bardzo się podobały zgadywanki oraz rysowanie misia z zamkniętymi oczami. Nauczyciel bibliotekarz opowiedział wszystkim historię ich pluszowego przyjaciela. Takie same atrakcje mieli także najmłodsi, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego. 27.11. bibliotekarz odwiedził ich w sali. Dzieci przedstawiły swoje misie, a na koniec spotkania dostały kolorowanki z wybranymi misiami.

Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się do wspólnego świętowania                               i zapraszamy ponownie za rok.

Nauczyciele bibliotekarze