7 grudnia odbył się XIX Finał Szlachetnej Paczki. Dzięki dobroci ludzkich serc 14 562 rodziny otrzymały wsparcie. Nasza szkoła po raz drugi niezwykle aktywnie włączyła się w realizację tego największego społecznego projektu.

Dzięki Państwa hojności i dobremu sercu już drugi raz udało nam się pomóc wybranej przez Nas rodzinie.

CHEMIA – 111,88 kg
ŻYWNOŚĆ – 295,5 kg
ARTYKUŁY SZKOLNE – 25,82 kg

Poniżej zamieszczamy szczegółową relację, jaką otrzymaliśmy od wolontariuszy, którzy dostarczyli naszą paczkę.

Relacja z dostarczenia paczek

Pierwsza  paczka do rodziny dojechała już kilka dni przed finałem, piętrowe łóżko dla dwójki starszego rodzeństwa. Była to jedna z głównych potrzeb rodziny, do tej pory spali oni na samych materacach. Łózko to  dla nich wielki dar, do tej pory nie było ich stać na taki zakup. Dzięki Państwu nie będą musieli już spać na podłodze.

Gdy nadszedł czas finału do rodziny jechaliśmy na dwa razy. Pierwszy kurs był załadunkiem drzewa na opał, a kolejny z resztą paczek. Gdy tylko wjechaliśmy na podwórko, cała rodzina już wyczekiwała nas w oknie. Wybieg do nas pan Zygmunt by pomóc w rozładunku drewna. Dla niego dostanie opału to najważniejsza część paczki. Rozładowaliśmy drzewo i pojechaliśmy po resztę darów. Gdy wróciliśmy na podwórko, szczęśliwy pan Zygmunt wraz z sąsiadem układali drzewo do komórki obok domu. Zaczęliśmy wnosić paczki, a oczy dzieci rosły wraz z ilością prezentów na podłodze. Pani Hanna zaniemówiła, gdy wszytko zostało już wniesione i okazało się, że tego jest tak dużo. Łzy napływały jej do oczu, natomiast dzieci roznosiła energia. Tak bardzo chciały otwierać już te pięknie zapakowane paczki. Gdy razem z wolontariuszem wspomagającym pomagałyśmy dzieciom otwierać prezenty, przyjechał węgiel. Pan Zygmunt z uśmiechem na twarzy wybiegł do dostawcy, by odebrać kolejny opał. Największą niespodzianką dla mamy okazała się kuchenka gazowa. To dzięki niej gotowanie na zbliżające się święta będzie wielką radością, a dopełnieniem tego wszystkiego był ogromny zapas jedzenia. Święta tej rodziny w tym roku będą spędzone w ciepłym domu, pachnącym wypiekami. Do tej pory dzieci nie miały zbyt wielu zabawek. Gdy otworzyły paczki z prezentami indywidualnymi, zaczęły powtarzać nazwy zabawek np. Elza, Elza, Elza, a najmłodsza Kasia krzyczała lala, lala, lala, lala, lala. To było dla nich spełnienie marzeń. Rodziców nie było nigdy stać na takie prezenty. Cieszyły się również z mnóstwa pięknych ubrań i ślicznych pościeli. Dla najstarszej córki Tamary bardzo ważnym prezentem były artykuły szkolne i przybory do malowania. Ona uwielbia malować. Z kartonów wyciągała je, patrząc niedowierzająco, że to wszytko jest dla nich. Cała rodzina była bardzo wdzięczna Państwu za te hojne dary. Nie mogli uwierzyć, że istnieją ludzie o tak wielkich sercach, którzy pomagają bezinteresownie.

Słowo od Rodziny

Brakuje nam słów by wyrazić swoją wdzięczność. Nigdy nie korzystaliśmy z pomocy takowej instytucji. Długo wahaliśmy się czy wypada i nie wierzyliśmy w siłę sprawczą Szlachetnej Paczki. Gdy przyszedł weekend cudów i to wszytko zaczęło się dziać, nasze serca zaczęły bić mocniej. Dostaliśmy m.in.: opał, łóżka, kuchenkę gazową oraz zapas chemii i jedzenia. Jest to dla nas bardzo dużo, nawet nie zdają sobie Państwo sprawy jak wiele. Dzięki Wam nasze święta będą ciepłe, spokojne i szczęśliwe. Bardzo dziękujemy za wszytko co dla nas przygotowaliście. Życzymy Państwu magicznych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy

Słowo od Wolontariusza

Jest mi niezmiernie miło, że mogłam z Państwem współpracować i poznać niesamowite osoby, które koordynowały ten projekt. Mnóstwo dobrej energii, zaangażowanie i profesjonalizm pomogły stworzyć jedną z najpiękniejszych paczek w regionie. Dziękuje za wybranie rodziny, której byłam opiekunem. Ich radość i emocje towarzyszące przy przekazaniu paczki były niesamowite. Dzięki Państwa dobroci spędzą wymarzone Święta. Przesyłam najlepsze życzenia świąteczne dla wszystkich uczniów szkoły oraz ich rodziców, a także dla całego grona pedagogicznego i wszystkich pracowników. Dzięki Państwu świat staje się lepszy 🙂

Dziękujemy !!!
Koordynatorzy
Berenika Antczak
Joanna Pijankowska