Rok szkolny 2019/2020 przyniósł kolejne sukcesy naszych uczniów w konkursach filozoficznych.

Laureatem konkursu filozoficznego „W drodze ku mądrości” został Tymoteusz Iwański z klasy 8b. Uczestnicy musieli przede wszystkim wykazać się znajomością starożytnych i średniowiecznych koncepcji filozoficznych oraz napisać esej na jeden z poniższych tematów:

1. (…) nigdy w swoich dziejach aż do dzisiaj myśl ludzka nie dokazała tyle, ile wówczas. Czy zgadzasz się z tezą J. M. Bocheńskiego o wyjątkowości starożytnej filozofii greckiej? Odwołując się do swojej znajomości epoki, przedstaw własne stanowisko.
  2. Rozważ sens słów A. Einsteina: Odpowiedź na pytanie o sens ludzkiego życia znają tylko ludzie religijni. Czy zgadzasz się z tą opinią? Pamiętaj o odwołaniu się do poglądów filozofów starożytnych i średniowiecznych i nie zapomnij o uzasadnieniu swojego zdania.
  3. Jak sądzisz, czy poznawanie filozofii starożytnej może ułatwić młodemu człowiekowi znalezienie sensu życia? Ustosunkuj się do zagadnienia, odwołując się do wybranych teorii filozoficznych.

Filozoficzną przygodę rozpoczynają także najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy przystąpili do ogólnopolskiego konkursu Dzieci filozofują. Za pracę plastyczną ukazującą mądrość ukrytą w bajce, jury przyznało wyróżnienie Gabrieli Niedobit – uczennicy klasy 1d.

Gratuluję osiągnięć uczniom, a panu Pawłowi Ciesielskiemu życzę dalszych sukcesów w pracy dydaktycznej.

Monika Rutkowska, dyrektor szkoły