16 grudnia uczniowie klas ósmych spotkali się dzięki aplikacji Teams z Yoko Brigitte Wang, neurolożką z Uniwersytetu w Adelaide, która na co dzień bada zaburzenia apetytu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z badaniami na temat funkcjonowania połączeń nerwowych pomiędzy żołądkiem, a mózgiem i związanych z nimi trudnościami z utrzymaniem właściwej masy ciała. Dzięki prezentacji dowiedzieliśmy się, które nerwy regulują apetyt i jak właściwa dieta może przyczynić się do zwalczania chorób i utrzymania wysokiej odporności. Yoko ma nadzieję, że dzięki swoim badaniom w przyszłości stworzy terapię leczenia otyłości.

Uczniowie mieli okazję zapytać Yoko o to, co zainspirowało ją do pójścia drogą naukowca i dlaczego zdecydowała się studiować medycynę, jak również dzięki komu zainspirowała się naukami przyrodniczymi.

Uczniowie obejrzeli również krótki filmik nakręcony na ulicach Adelaide, posłuchali o lokalnych zwyczajach świątecznych oraz podziwiali zdjęcia nowoczesnych budynków uniwersytetu.

Spotkanie odbyło się dzięki programowy Skype a Scientist, który proponuje spotkania online z naukowcami z całego świata, by popularyzować nauki przyrodnicze i techniczne u młodych uczniów.

Osoby zainteresowane badaniami Yoko Brigitte Wang mogą znaleźć przydatne informacje pod tym linkiem:

Yoko Brigitte Wang | Researcher Profiles (adelaide.edu.au)