W ubiegłym tygodniu odbył się w naszej szkole pierwszy etap  Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie dać obce słowo

         Celm konkursu jest propagowanie literatury polskiej wśród młodzieży pogłębione o znajomość języków obcych, zapoznanie z bogatym dorobkiem translatorskim literatury polskiej, przygotowanie do promowania literatury polskiej wśród narodów posługujących się językami: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i rosyjskim.

         W konkurse mogą brać udział uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich.

         Uczniowie naszej szkoły recytowali wiersze w języku angielskim. Sięgali po zróżnicowany repertuar. Pojawiły się popularne utwory znane nam wszystkim z dzieciństwa jak: „Paweł i Gaweł” („Teddy and Freddy”), „Kaczka Dziwaczka (”Wacky Ducky”)​, „Leń” („The Slouch”), ale również utrzymane    w poważnym tonie jak wiersz Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy” („Nothing twice”).

         Sporód uczestników jury wybrało dwie osoby, które 31 marca bedą reperezntować naszą szkołę w finale konkursku. Są to uczennice klas siódmych: Alicja Naruszewicz z klasy 7e oraz Maria Rejchel z klasy 7d.

         Finał konkursu odbędzie się w XXI Liceum Ogólnokształcącym  im. Hugona Kołłątaja w Warszawie.

         Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i wspaniałe przygotowanie warsztatowe, a naszym reprezentantkom życzymy powodzenia w finale. Zachęcamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w konkursie w przyszłym roku!

Ewelina Gut