Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

z zadowoleniem przyjęliśmy informację o możliwości powrotu do nauki stacjonarnej. Od 17 maja uczniowie klas 4-8 uczą się w systemie hybrydowym, a od 31 maja wszyscy wracają do szkoły! Szczegółowy harmonogram nauczania hybrydowego znajduje się na stronie naszej szkoły, został również przekazany przez wychowawców klas. Przypominam, że zarówno w systemie hybrydowym, jak i w pełni stacjonarnym uczymy się według obowiązującego planu lekcji.

Powrót do tradycyjnej formy edukacji będzie niewątpliwie dużym wyzwaniem po tak długim okresie nauki zdalnej. Jesteśmy świadomi, że ponownemu spotkaniu na terenie szkoły będą towarzyszyły różne emocje. Przypominamy, że do dyspozycji uczniów i rodziców – tak jak w czasie nauki zdalnej –  są nasi specjaliści: pedagodzy i psycholodzy szkolni, którzy służą wsparciem i pomocą.

Chcemy, aby nasz powrót do szkoły przebiegał w atmosferze spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Na pierwszych spotkaniach z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów postaramy się odbudować nadwątlone relacje, przypomnieć zasady obowiązujące w szkole i ukoić ewentualne obawy. Wierzymy, że wspólnie spędzony czas pomoże ponownie zintegrować zespoły klasowe.

Planujemy, aby wszelkie formy sprawdzania wiedzy zakończyć do dnia 2 czerwca, kiedy to poinformujemy uczniów i rodziców o przewidywanych ocenach końcoworocznych. Czas, który pozostaje do wystawienia ocen końcoworocznych, czyli do 17 czerwca, wykorzystamy na dalszą realizację podstawy programowej, ale także na powrót do treści wymagających utrwalenia.  Przeprowadzimy również diagnozy z przedmiotów egzaminacyjnych, dzięki którym lepiej zaplanujemy pracę w przyszłym roku szkolnym. 18 czerwca odbędą się obchody Dnia Patrona. Tego dnia nie będzie zajęć lekcyjnych, a w szkole spotkamy się na wspólnym świętowaniu i zabawie, z uwzględnieniem procedur bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że mimo obaw, nadchodzący czas będzie dla nas wszystkich przyjemnym spotkaniem i znakiem powrotu do normalnej rzeczywistości szkolnej.

w imieniu Rady Pedagogicznej

Monika Rutkowska