W ramach akcji #Książka chroni prowadzonej przez Fundację Powszechnego Czytania nasza szkolna biblioteka pozyskała nieodpłatnie 40 książek w języku ukraińskim oraz 20 egzemplarzy książeczek w języku angielskim dla naszych uczniów.

Fundacja Powszechnego Czytania uruchomiła akcję #Książka chroni natychmiast po wybuchu wojny w Ukrainie. W projekt zaangażowało się wiele osób oraz firm w Polsce i na świecie. Włączyli się do niej również wydawcy z Ukrainy, którzy przekazali książki dla ukraińskich uchodźców w Polsce.

„Rodzinne czytanie niweluje stres, stabilizuje emocje, pomaga przepracować traumę, wspiera więzi. Wprowadzenie rutyny, codzienne regularne czytania buduje poczucie bezpieczeństwa.”

Cieszymy się, że i my możemy włączyć się do tej akcji zapewniając ukraińskim czytelnikom obcowanie z książką w ich języku ojczystym, tym bardziej, że chętnie odwiedzają naszą szkolną bibliotekę. Teraz będą mieć kolejny powód, by częściej do niej zaglądać.

Dziękujemy również Fundacji za to, że chętnie nas wsparła i podarowała ukraińskie książki.

Każdy może wesprzeć akcję, #Książka chroni, Fundacja zbiera fundusze na pozyskanie książek. Wystarczy zeskanować kod QR, by przenieść się na stronę zbiórki prowadzonej na portalu zrzutka.pl               

https://zrzutka.pl/5xhzbn

Małgorzata Gajcy

nauczyciel bibliotekarz