Zgodnie z coroczną tradycją w dniach 14-16 grudnia w naszej szkole, zarówno przy ul. Kwiatowej, jak i w oddziałach wczesnoszkolnych przy ul. Ogrodowej, odbył się kiermasz bożonarodzeniowy.  Akcję organizował Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców oraz nauczycielkami techniki i plastyki naszej szkoły. 

Podczas kiermaszu sprzedawane były ozdoby choinkowe, wieńce, stroiki i inne i dekoracje świąteczne, wyroby z rękodzieła artystycznego, kartki świąteczne, wyroby biżuteryjne. Wszystkie przedmioty zostały wykonane przez nauczycieli, rodziców oraz dzieci podczas lekcji techniki pod czujnym okiem pani Beaty Kicmal-Jurek oraz na lekcjach plastyki z kreatywnym wkładem pani Anny Gazdy. Podczas kiermaszu aktywni byli również wolontariusze – nasi uczniowie oraz kadra pedagogiczna, poświęcając swój czas na dyżurowanie przy stoiskach i nadzorowanie sprzedaży prac świątecznych. 

Ponadto, z inicjatywy Rady Rodziców, przez trzy dni otwarte były także stoiska z pysznymi, domowymi wypiekami. Wszystkie sprzedawane na kiermaszu ciasta zostały przygotowane przez dzieci i rodziców naszej szkoły.  

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony m.in. na dofinansowanie biblioteki szkolnej, zakup nagród dla uczniów biorących udział w konkursach oraz pomoc uczniom najbardziej potrzebującym.  

Składamy najserdeczniejsze podziękowania organizatorom – Samorządowi Uczniowskiemu oraz Radzie Rodziców, wolontariuszom oraz wszystkim tym osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia świątecznego kiermaszu.  

Magdalena Drozd