Z okazji obchodów Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wybrali się na przedstawienie do teatru ekologicznego. Celem przedstawienia Teatru Ekologicznego Bohema House ”Piraci z Plastiklandu” jest poszerzanie wiedzy ekologicznej, zwrócenie uwagi na degradację dna oceanu, wymieranie stworzeń morskich oraz raf koralowych.

Spektakl zbudowany jest na takich wartościach jak miłość, przyjaźń, odpowiedzialność, wybaczenie i współpraca, łącząc w sobie elementy akrobatyczne – muzyczne – taneczne. Skierowany do młodego i dojrzałego widza. To magiczne przedstawienie pokazuje, że każdy człowiek na Ziemi jest odpowiedzialny za wdrażanie ekologicznych działań.

Każdy  z uczestników opuszczał salę teatralną z uśmiechem na twarzy i z refleksją nad tym, jak każdy z nas może pomóc w ochronie środowiska. Teatr Ekologiczny Bohema House to nie tylko spektakl, lecz także ważne przesłanie dla wszystkich, aby dbać o naszą planetę. Jesteśmy przekonani, że to doświadczenie na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów i zainspiruje ich do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

Na zakończenie wszyscy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami.

Iwona Rudecka