Szanowni Rodzice uczniów klas 3 Szkoły Podstawowej,

od 1 września 2018 powołana zostanie klasa 4 z innowacją metodyczno-organizacyjną „Mini piłka”.

Opis innowacji

Autorzy innowacji: Łukasz Trochimiak, Robert Matyja

Czas realizacji: 01.09.2018 – 30.06.2023 (cykl pięcioletni)

Zakres innowacji: klasa  26 osobowa:  grupa 14 osobowa chłopców, grupa  12 osobowa dziewcząt

Celem innowacji jest rozwijanie zainteresowań związanych z mini piłką ręczną i mini siatkówką.

Na innowację przeznaczonych będzie w sumie 7 godzin tygodniowo:

– 4 godziny zajęć ogólnorozwojowych  wynikających  z ramowego planu nauczania

– 3 godziny dodatkowo (z podziałem na grupy):

• 3 godz. w tygodniu zajęć z mini piłki ręcznej dla chłopców wg programu rekomendowanego przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce
  • 3 godz. w tygodniu zajęć z siatkówki dla dziewcząt wg programu rekomendowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej PZPS

Zasady rekrutacji do klasy z innowacją

• Deklaracja rodziców (można ją pobrać ze strony szkoły lub od wychowawcy; należy ją złożyć do 4.04.2018 w sekretariacie szkoły przy ul. Kwiatowej lub Ogrodowej)
  • Wynik testu sprawnościowego (przeprowadzą go w szkole nauczyciele wychowania fizycznego do końca kwietnia 2018; w teście biorą udział tylko te dzieci, których rodzice złożą deklarację we wskazanym terminie)

Test sprawności fizycznej dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej w Mysiadle kwalifikujący do innowacji pedagogicznej „Mini piłka” w roku szkolnym 2018/2019 znajduje się w załączniku.

Uczniowie, którzy nie będą zainteresowani klasą z innowacją, zostaną przydzieleni do klas ogólnych według następujących kryteriów:

• Miejsce zamieszkania
  • Opinia wychowawcy

Deklaracja

Test kwalifikujący do innowacji „Mini piłka”