Uczniowie klasy 8c w ramach lekcji fizyki i realizacji tematów o świetle wykonywali doświadczenia, by sprawdzić jak działa światło. Czym jest? Jak się rozprasza? Oto mała fotorelacja. Agata Mrowiec-Bogumił nauczycielka fizyki
WięcejUczniowie klas 8, omawiając na lekcjach fizyki temat lekcji “Drgania i fale” wykonali samodzielnie instrumenty z wykorzystaniem minimum jednej gumki recepturki. Podczas tych zajęć sprawdzali, od czego zależy wysokość i głośność dźwięku, a także doświadczali, że źródłem dźwięku są drgania. Agata Mrowiec-Bogumił nauczycielka fizyki
Więcej19 kwietnia przypada rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. W tym roku obchodzimy 80-tą rocznicę największego zrywu zbrojnego Żydów polskich. Co roku Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN z tej okazji organizuje akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile” w ramach której wolontariusze rozdają papierowe żonkile. Dlaczego te kwiaty stały się symbolem akcji? Marek Edelman, ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej…
WięcejZ ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Michał Szweycer z klasy 5a zakwalifikował się, jako jedna z trzech osób z województwa mazowieckiego, do ostatniego centralnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku pod Patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Z całej Polski zakwalifikowano tylko 48 uczniów szkół podstawowych z 646 uczestników, etapu wojewódzkiego. …
WięcejNiezmiernie miło nam poinformować, że uczeń klasy 5C Antoni Niemczak uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka niemieckiego. Konkurs ten jest co roku organizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Wysoki poziom umiejętności ucznia oraz poświęcony czas i trud w przygotowanie do każdego z trzech etapów konkursu zaowocowały dotarciem Antoniego aż do finału z dobrym wynikiem…
WięcejPod koniec 2022 roku obchodziliśmy 90. rocznicę złamania szyfru niemieckiej maszyny kodującej Enigma. Patent na maszynę szyfrującą opartą na obrotowych bębenkach zawierających połączenia elektryczne, znanej dziś jako wirnikowa maszyna szyfrująca złożył w niemieckim urzędzie patentowym konstruktor Arthur Scherbius. Tak rozpoczęła się oficjalna historia Enigmy. Słowo enigmat o po grecku zagadka, jak najbardziej pasuje zatem do…
WięcejW dniu 5 kwietnia 2023 roku, w sali widowiskowej gminnego Ośrodka Kultury w Łazach odbył się event związany z projektem edukacyjno-ekologicznym organizowanym przez Eko Studio ELEKTRO-SYSTEM. Było to jedno z 10 wydarzeń ekologiczno – edukacyjnych, podczas których w atrakcyjny sposób przedstawiono jest problematyka dbania o środowisko w kontekście szczególnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Zaproszone…
Więcej15 kwietnia odbył się trzeci etap, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne, konkursu „W drodze ku mądrości”. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością filozoficznej refleksji oraz znajomością koncepcji z zakresu ontologii, epistemologii oraz etyki. Finał składał się z części testowej oraz rozmowy z komisją konkursową. Podczas rozmowy nasz reprezentant, Filip Soluch z klasy 8c, musiał wykazać się…
Więcej