W marcu 2021 roku uczniowie klas siódmych wzięli udział w zajęciach plastycznych na temat tworzenia logo dla projektu Erasmus+, który wystartuje w przyszłym roku szkolnym. Na zajęciach zdalnych, które prowadziła pani Anna Gazda,uczniowiepoznali czym jest logo, jak właściwie należy go projektować, na co zwrócić uwagę podczas projektowania, by było ono czytelne, dobrze prezentowało się zarówno na stronie Internetowej, jak i na koszulce czy plakacie. Zajęcia plastyczne poprzedzało wprowadzenie merytoryczne na temat edukacji proekologicznej. W przypadku projektu Global Rethinking Environmental Education Network logo powinno odzwierciedlać jego cele, czyli: oszczędność wody, prądu, jedzenia oraz segregacja śmieci, jak również nazwę funduszy, z których będzie finansowana wymiana z uczniami z Hiszpanii i Niemiec, czyli program Erasmus+.

Uczniowie przesłali wiele wspaniałych prac, które w przyszłym roku szkolnym wraz z pracami uczniów pozostałych szkół partnerskich wezmą udział w konkursie na logo projektu. Poniżej prezentujemy prace, które zostały wysłane na konkurs.

Karolina Kasperska

nauczyciel języka angielskiego

koordynator projektów zagranicznych

Poniżej prace, biorące udział w konkursie:

• Zofia Świderska
  • Matylda Szajda