24 kwietnia br. w hali sportowej w Łazach rozegrane zostały zawody między powiatowe w piłkę ręczną chłopców, których stawką był awans na Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Ostrołęce.

W turnieju wystąpiło 6 zespołów: SP Sobienie Jeziory, ZSP NR 1 Nowy Dwór Mazowiecki, SP 2 Marki, SP Wieliszew oraz dwie szkoły z gminy Lesznowola: SP Mysiadło i SP Łazy.  Przypomnijmy, że rok temu chłopcy z naszej szkoły zwyciężyli w zawodach powiatowych i międzypowiatowych, dzięki czemu dwie szkoły z gminy Lesznowola mogły rywalizować w zawodach powiatowych, natomiast w kolejnym etapie dwie najlepsze szkoły z powiatu piaseczyńskiego, którymi bezkonkurencyjnie okazały się szkoły z naszej gminy.

Zarówno Mysiadło, jak i Łazy wygrały swoje grupy i awansowały do półfinałów. W półfinale Łazy pokonały pewnie Wieliszew, a Mysiadło Nowy Dwór i trzeci raz z rządu spotkały się w finale zawodów. Tym razem to chłopcy z Mysiadła byli lepsi wygrywając 9:4 i tym samym awansując na mistrzostwa województwa, które rozegrane zostaną w Ostrołęce.

Chłopcy sprawili dużą niespodziankę, tym bardziej że grali bez kontuzjowanego na pierwszych zawodach Szymona Kucińskiego, najmocniejszego zawodnika zespołu. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Mysiadle pojedzie po raz trzeci z rzędu na finały wojewódzkie w piłce ręcznej chłopców!!!!

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych uczniów.

Ze sportowym pozdrowieniem!

 Robert Matyja