6 lutego odbyła się „Randka w ciemno z książką”. Wcześniej przeprowadzona została akcja promocyjna tego wydarzenia. Na terenie szkoły pojawiły się plakaty oraz serduszka z zachętami, aby pójść ich śladem. Doprowadziły one do biblioteki i miejsca, gdzie na czytelników cierpliwie czekały  książki, zawinięte w gazety. Ponieważ nie można było odczytać tytułu o treści książki, króciutko informowały o niej małe wizytówki przyklejone do opakowania np.: „Dla wielbicieli podróży, Dla tych co nie boją się duchów itp.

   Przed otwarciem biblioteki o 7.30 ustawił się mały tłumek niecierpliwie oczekujący możliwości wybrania dla siebie książki. Przez cały dzień uczniowie bardzo licznie przychodzili do biblioteki, aby wziąć udział w „Randce w ciemno”.

Przed godziną 13.00 ostatnia książka została zabrana na ferie.

   Przygotowano również specjalny zestaw książek dla dorosłych czytelników. Nauczyciele również licznie wzięli udział w naszej akcji.

    Podczas tej akcji swoją szansę na przeczytanie otrzymały książki, po które czytelnicy sięgają bardzo rzadko lub wcale. I nie chodzi o to, że są mało interesujące. Po prostu są to to starsze wydania, okładki niezbyt atrakcyjne i kolorowe. Dlatego jedna z wielu zachęt brzmiała: Nie osądzaj mnie po okładce, poznaj moje wnętrze!.

 Uczniowie z Filii w Zgorzale również mieli swoją „Randkę w ciemno z książką”. Mali uczniowie z wielkim zapałem odczytywali wizytówki na książkach i z radością wybierali tę, którą zabiorą na ferie.

Wszystkim czytelnikom życzymy fantastycznych przeżyć w towarzystwie wybranej książki,

 a także wypoczynku podczas ferii zimowych. 

Wracajcie cali i zdrowi! Pamiętajcie o tym, by Wasze zabawy były bezpieczne.

Małgorzata Gajcy

nauczyciel bibliotekarz