Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano gazetki szkolne z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.

W naszej placówce akcja przebiegła pod hasłem: „NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU, W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI”. Czwartego kwietnia wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski.

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem oraz innymi zaburzeniami rozwoju.

Koordynatorami akcji byli nauczycieli współorganizujący kształcenie: Małgorzata Długozima, Magdalena Drozd, Magdalena Kocyk.

Magdalena Drozd