5 kwietnia w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć wybitnego pisarza powieści skierowanych do dzieci i młodzieży – pana Marcina Kozioła. Nasz gość poprowadził spotkanie motywacyjne dla klas 7.  Pisarz ten to osoba niezwykle barwna, jest absolwentem szkockiej szkoły średniej Gordonstoun, w której w całej historii szkoły uczyło się tylko dwóch Polaków. Na swojej drodze spotkał wiele osób, m.in. występował przed królową Elżbietą II. Jest zapalonym podróżnikiem, zwiedził już ponad 40 krajów. Interesuje się również jeździectwem, teatrem. Na co dzień zajmuje się dziedzinami związanymi z marketingiem i mediami elektronicznymi. Pan Marcin to wieloletni dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska (do 2012 roku), stypendysty United World Colleges i słynącej z dyscypliny Gordonstoun School w Szkocji, złoty medalista British Scientific Society, autor farsy wystawianej na festiwalu Edinburgh Fringe, pisarz (pierwsze książki wydał w wieku 16 lat), kolekcjoner starych komputerów i miłośnik podróży. 

Podróże i niesamowite przygody pana Marcina (np. kolacja z kobrą w Kambodży, przygody w szkole, która stała się pierwowzorem książkowego Hogwartu albo spotkanie z Królową Elżbietą II) są tylko pretekstem do przedstawienia czegoś znacznie więcej niż tylko ciekawych miejsc i wydarzeń. 

Spotkanie było inspiracją do wyznaczania sobie śmiałych celów oraz ich odważnej i konsekwentnej realizacji, motywacją do podejmowania nieoczekiwanych, ambitnych wyzwań. A jednocześnie osoba pana Marcina stała się przykładem, jak to wszystko może składać się na życie pełne niezwykłych przygód. 

Po spotkaniu była możliwość rozmowy z gościem, zakupu książek autorstwa pana Marcina, zrobienia pamiątkowego zdjęcia. 

Małgorzata Długozima