Ach, co to było za wydarzenie!

14 marca w szkole w Mysiadle zorganizowano Światowy Dzień Liczby Pi połączony z Dniem  Matematyki. Dzieci pod kierunkiem swoich wychowawców przystąpiły z ogromną radością i zaangażowaniem do rozwiązywania rebusów, piramid matematycznych, sudoku, kwadratów magicznych i innych logicznych zagadek. Uczniowie pracowali indywidualnie i w grupach, wszyscy z uśmiechem i pełnym zaangażowanie rozwiązywali różnorodne zadania.

Jedni uczniowie układali wyrazy z cząstką „pi”, inni uczyli się cyfr w liczbie „pi”. Mistrzyniami okazały się: Sara z klasy 3a i Zosia z klasy 2c. Dziewczynki zapamiętały ponad 60 cyfr.

Wielkie gratulacje dla nich.!!!

Organizatorką matematycznych zadań była pasjonatka logicznych zabaw pani Iwona Rudecka.

Podsumowaniem Dnia z Matematyką było obdarowanie wszystkich słodkimi niespodziankami i nagrodzenie zwycięzców.

Mamy nadzieję, że uczniowie ciekawie spędzili czas i poznali matematykę z innej strony!

Iwona Rudecka