Do ostatniego etapu rywalizacji w biegach przełajowych zakwalifikował się tylko jeden uczeń z naszej szkoły – Borys Roguski.

Borys przed finałami miał 3 – tygodniową przerwę od treningów (trenuje piłkę nożną

i jest uczniem klasy z innowacją pedagogiczną piłka ręczna, 7 godz.wf-u), ze względu na naderwanie

I stopnia przyczepu mięśnia pośladkowego.  Dodatkowo, jakby nieszczęść było za mało, nasz zawodnik na zawody jechał z infekcją gardła. Pomimo tych dolegliwości zajął 12 miejsce na 47 startujących w bardzo  trudnych warunkach, bowiem 1/3 trasy przebiegało po piaszczystym podłożu.

Olbrzymie brawa dla zawodnika za walkę do końca o jak najlepszy rezultat i sam udział w finałach, które ukończył na 12. miejscu na Mazowszu!!!

Robert Matyja