Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna. Odbywa się co roku w  pierwszy piątek października. W tym wydarzeniu uczestniczą szkoły z różnych stron świata.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom, pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

I tak 7 października w naszej szkole w Mysiadle obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie już kilka dni wcześniej przygotowywali się do tego wydarzenia. Na korytarzach ukazały się działania z tabliczki, rymowanki o tematyce tabliczkowej. W klasach uczniowie wykonywali plakaty promujące tabliczkę mnożenia. Na lekcjach matematyki powtarzano tabliczkę.

A w piątek 7 października w sali gimnastycznej egzaminatorzy przepytywali uczniów. Dzieci pod kierunkiem swoich wychowawców przystąpiły z ogromną radością i zaangażowaniem do rozwiązywania działań. Uczniowie pracowali indywidualnie. Ale nie tylko oni byli odpytywani. Egzaminatorzy odpytywali również nauczycieli i pracowników szkoły. Każdy kto poprawnie zdał egzamin z tabliczki mnożenia mógł otrzymać naklejkę eksperta i słodki upominek.

Mamy nadzieję, że wszyscy ciekawie spędzili czas i przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Iwona Rudecka