Wernisażem w Muzeum Plakatu w Wilanowie zakończyliśmy piątą edycję projektu „Estetyka współczesności”. Uczniowie, którzy przez cały drugi semestr uczestniczyli w dyskusjach i ćwiczeniach przybliżających sztukę współczesną, zaprezentowali na wystawie własne pomysły. W tym roku hasłem przewodnim była „sztuka użytkowa”. Mogliśmy więc zobaczyć krzesło „Widzę cię” (autorka: Olivia Majczak), „Młotek w ścianie, czyli wieszak” (autorka: Jagoda Szkoda), „Życie w pigułce” (autorki: Maria Gajewska, Karolina Kutryś, Patrycja Leszczyńska, Amelia Zawłocka), „Niezwykły długopis 3.0” (autorzy: Jakub Barański, Piotr Czerwiński, Ignacy Gruszecki), „Robota kuchennego” (autorki: Zofia Kalinowska i Maja Połukoszko) czy „Bluzę gracza” (autorzy: Bartłomiej Gieleciński, Piotr Popadyniec, Maria Wierzbowska, Antoni Ziółkowski, Adrian Żak). Uczestnikom projektu gratulujemy niebanalnych ekspresji twórczych!

Paweł Ciesielski

nauczyciel etyki