9 listopada nasi reprezentanci zmierzyli się z drużyną Szkoły Podstawowej nr 185 im. UNICEF w pierwszej rundzie tegorocznych rozgrywek Warszawskiej Ligi Debatanckiej. Runda poświęcona była fikcyjnym światom Gwiezdnych wojen oraz Harry’ego Pottera.

W wyniku losowania uczniom z Mysiadła przypadła obrona tezy „Ta Izba uważa, że w interesie Sithów jest porzucenie Zasady Dwóch”. Tymon Dudzic oraz Agnieszka Budny przekonywali sędziów, że ograniczenie liczby Lordów Sithów do dwóch zagraża ich przetrwaniu oraz znacząco zmniejsza skuteczność w kontrolowaniu galaktyki. Nasi oponenci podkreślali natomiast niezdolność Sithów do współpracy. Ich argumenty próbowali osłabić Stanisław Sul oraz Dawid Szymański. W przygotowania do debaty zaangażowany był również Ignacy Celej. Sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo drużynie z Mysiadła.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!